Płyty warstwowe są materiałem używanym do budowy ścian i dachów

Należałoby przypomnieć, płyty

Płyty warstwowe można śmiało nazwać jednym z lepszych osiągnięć naszej cywilizacji. Te elementy budowlane znacznie skracają czas inwestycji budowlanej, obniżają jej koszty i optymalizuje wydatki na utrzymanie obiektu. Warto też wspomnieć, że płyty warstwowe są bardzo estetycznym prefabrykatem o dużej wytrzymałości i dobrych właściwościach izolacyjnych.

Płyty warstwowe rewelacyjnie sprawdzają

Materiałowo rzecz ujmując, płyty warstwowe to materiał budowlany, na który składa się okładzina metalowa i rdzeń (poliuretan, wełna mineralna albo styropian). Płyty warstwowe znakomicie sprawdzają się w lekkich konstrukcjach (tzw. lekkiej obudowie) przemysłowej, magazynowej i rolniczej.

Element ten może posłużyć do budowy pawilonu handlowego, usługowego, zaplecza socjalnego, kontenerów mieszkalnych, obiektów handlowych, hal produkcyjnych, magazynów, obiektów inwentarskich, sportowych (np. kortów tenisowych) oraz tymczasowych, garaży, hangarów, wiat, chłodni czy mroźni.

Okładziny zapewniają płytom sztywność

Płyty warstwowe (zarówno płyty ścienne, jak i płyty dachowe) są odporne na korozję i działanie warunków pogodowych dzięki temu, że okładzinę pokrywa się warstwami organicznymi (najczęściej poliestrem, rzadziej polichlorkiem winylu lub powłoką poliwinylowo-fluorkową, czyli PVF2). To właśnie okładziny zapewniają płytom sztywność i nośność, natomiast rdzeń izoluje i utrzymuje okładziny w stałej odległości od siebie.

Płyty warstwowe dostępne są w różnych kolorach okładzin oraz z różnymi rodzajami profilowań warstw zewnętrznych, co pozwala stworzyć niezwykle ciekawą kompozycję architektoniczną.

Copyright